وینیل یا استیکر چیست؟ | بلاگ

وینیل یا استیکر چیست؟

ساخت وبلاگ

وینیل یا استیکر چیست؟

وینیل ( vinyl ) یا این که اتنیل یک ماده شیمیایی از تیم اتیلن است . ترکیبات چاپ وینیل با بقیه عنصرها را ترکیبات وینیلی می نامند . معروفترین ترکیبات وینیلی پلی وینیل کلراید پی او سی ( PVC ) است . کاربرد های پی او سی ( PVC ) دوچندان فراوان است . وینیل در ساختمان سازی نیز مصرف بالایی دارااست لوله های پی او سی ( PVC ) , پوشش های بام وینیل , استعمال از وینیل برای پوشش کف و پوشش دیوار ها .

چاپ وینیل و استیکر نوعی چاپ دیجیتال است که روی وینیل پشت چسبدار برای تبلیغات استعمال می شود . وینیل در سه دسته کلی وینیل کدر , وینیل درخشان , وینیل واضح یا این که شیشیه ای یا این که وینیل ترانسپرنت ایجاد می شود . برای ارتفاع قدمت بیشتر وینیل و استیکر و خودداری از سایش و خراشیدگی , آن را با یک لایه لمینت سرد می پوشانند . وینیل و استیکر در بعدها و گرماژ های متعدد ساخت می شود . قدمت موءثر استیکر و وینیل در بین 3 تا 5 سال است .

وینیل

دستگاه چاپ های دیجیتال در اشکال متعدد در بازار بوده و بسته به نیاز هر چاپخانه ای قابل تهیه و تنظیم است . چاپ دیجیتال با شالوده آپ ( water based ) مرتبط با پلاتر و جهت چاپ ایندور یا این که فضای داخلی است . چاپ دیجیتال الکتریکی , چاپ با شالوده حلال سالونت و چاپ با اساس حلال اکو سالونت و چاپ جوهر افشان یو او . برای توصیه چاپ استیکر و وینیل بایستی از چاپ اکو سالونت یا این که چاپ سالونت و چاپ یو او مصرف شود . این تعیین بدلیل ایستادگی رنگدانه ها ی آن‌ها علیه عامل ها محیطی است . لازم به ذکر است که چاپ یو او ایستادگی بیشتری نسبت به سالونت داراست . چاپ وینیل و چاپ استیکر بوسیله دستگاه چاپ های جوهر افشان لارج فرمت اکو سالونت و سالونت انجام می‌گیرد . کشورهای آفریننده نظیر چین , ژاپن , کره , ایالات متحده , برندهای مشهور اچ پی ( HP ) , رولند ( Roland ) , موتو ( Mutoh ) , میماکی ( mimaki ) , اپسون ( Epson ) برای چاپ ایندور و اوتدور ایجاد مینمایند . کیفیت چاپ وینیل جاپ استیکر خروجی هر یک از دستگاه ها می‌تواند گوناگون باشد . چاپ وینیل , چاپ استیکر کیفیت خوب فوق العاده در کوتاه ترین زمان را از ما بخواهید .

ارزش چاپ وینیل

بها چاپ وینیل و ارزش چاپ استیکر در موسسات تبلیغاتی و چاپ منزل ها متغیر است . این تفاوت ارزش ها چاپ وینیل و چاپ استیکر متعلق به عامل ها متعددی است . او‌لین پارامتر مرتبط با جور مال وینیل چسبدار و استیکر است . متاع هایی کیفیت بالا های مختلف از سازنده های کره ای , چینی , تایوانی در بازار وجود دارد و کارایی ما بر این است شایسته ترین جور فرآورده وینیل را برای شایسته ترین کیفیت چاپ تنظیم نماییم . پارامتر دوم تفاوت ارزش جور جوهر مصرفی است و پارامتر سوم مدل دستگاه لارج فرمت است . پارامتر چهارم تعیین پروفایل های مرتبط با کیفیت چاپ روی اپلیکیشن دستگاه لارج فرمت است . پارامتر پنجم و مهم‌ترین پارامتر تیراژ فعالیت یا این که خوب تر بگوییم متراژ فعالیت چاپ است . چاپ استیکر ارزان ارزش , چاپ وینیل ارزان بها با شایسته ترین کیفیت و پر سرعت ترین زمان قابل انجام است .

اشکال متنوع ورقه دیواری در دکورا سیون منازل , شرکت های و دفتر ها به دوگروه مهم جور بندی می گردند . برگه دیواری چسبدار وینیل و صفحه دیواری فارغ از چسب . وینیل شایسته ترین گزینش برای چاپ برگه دیواری است و دارنده ماندگاری رنگ بالا و مقاوم در قبال کارداران جوی بار و وسیع ترین وجه تماز آن باسایر صفحه دیواری ها , امکان شستشوی ( ضد آب ) آن است .

چاپ وینیل چاپ استیکر در همه صنعت های تولیدی کاربرد داراست و از مهم‌ترین مدیای مصرفی بشمار میاید . بیشترین به کار گیری از استیکر و وینیل : صنعت های غذایی , صنعت های تولیدی آرایشی و بهداشتی , چاپ و نصب وینیل روی اتوبوس های شهری , چاپ و نصب وینیل روی اتومبیل های پخش

شیوه نصب وینیل تبلیغات روی شیشه

طریقه نصب وینیل و ابزار ما یحتاج جهت نصب وینیل , استیکر روی شیشه بیرونی مغازه . با این امر العمل روی ماشین نیز میتوان وینیل و استیکر را چسباند .

 

ابزار ما یحتاج : 1 . کاردک لاستیکی قابل انعطاف 2 . آب پاش 3 . دستمال 4 . اسپری شیشه تمیز کن

 

 

قبلی از هرکاری با اسپری شیشه شور شیشه راکاملا تمییز نمایید . و اذن دهید تا کم آب شود . حد اقل دما جهت نصب بنیادین وینیل 16 درج سانتیگراد است .

 

سطح اولیه : ابتدا راس شیشه ای را که می‌خواهید وینیل بچسبانید را با متر معلوم نمائید .

 

سطح دوم : از بالای وینیل چاپ شده آغاز می کنیم . ابتدا صفحه پشت وینیل را مقداری گشوده می‌کنیم و رو خودش برمی گردانیم تا بازدارنده از چسبیدن دوباره به وینیل شود .

تراز سوم : نصیب کوچک گشوده شده وینیل را روی شیشه قرار داده می چسبانیم تراز چاپ شده وینیل بایستی بسمت خدمان باشد . جهت مراقبت خوب تر وینیل از چسب نواری به کارگیری می کنیم . و کناره بالایی وینیل را به شیشه چسبانده تا بتوانیم از تکان آن پرهیز کنیم .

 

سطح چهارم : در حالی که نصیب ذیل وینیل را همکارمان گرفته و از شیشه به دور نگه می‌دارد , نصف ورقه پشت وینیل را به آرامی جدا مینماییم .

سطح پنجم : در حالی که همکار مان استیکر وینیل را از شیشه بدور نگهداشته با اسپری پشت وینیل و شیشه را با محلول ریکا و آب ( دوقطره ریکا در نیم لیتر آب ) اسپری می‌کنیم تا به طور کامل مرطوب گردد .

 

سطح ششم : هم اکنون به آرامی وینیل ( استیکر ) را روی شیشه قرار دهید و کل وینیل را به شیشه بچسبانید . با یاری کاردک لاستیکی قابل انعطاف از راءس بسمت خارج بکشید تا محلول آب و مایع ظرفشویی و حباب ها بیرون شوند

تراز هفتم : نوار چسب بالای وینیل را جدا فرمائید و با دستمال قابل انعطاف آب و رطوبت را کم آب کنید .

 

فعالیت به اتمام رسیده چاپ وینیل را روی شیشه چسبانده اید . دقت نمائید بیشتر حباب ها بایستی بیرون شده باشد در‌حالتی که در حاشیه ها حباب بود با کاردک به آرامی در سوی خارج هدایتشان فرمایید . برای پرهیز از خراش روی وینیل آب اسپری نمائید . به هر عاملی در شرایطی‌که حبابی باقی ماند با سوزن یا این که نوک کاتر ( تیزبر ) به آرامی سوراخی روی حباب ساخت فرمایید و با انگشت هوا و آب را بیرون فرمایید .

چاپ وینیل اسم دیگر چاپ استیکر که همانند چاپ مش برای تبلیغات گسترده بکار میرود . چاپ وینیل و مش مال پی او سی داشته و از مدل چاپ های مطلوب برای تبلیغات تجاری به حساب آورده می شود . چاپ وینیل و مش بصورت پشت چسبدار بوده و براحتی قابلیت و امکان چاپ و نصب وینیل و مش قابلیت و امکان پذیر است . چاپ وینیل و مش می‌تواند در اشکال متعدد سازه به ذوق مشتری و متناسب با کاربری مختلف صورت پذیرد .

تفاوت چاپ وینیل و مش

 

هر دو گونه چاپ وینیل و مش برای تبلیغات گسترده بکار میرود و قابلیت و امکان نصب در مکان های متعدد را دارا هستند . البته فی مابین مش و وینیل تفاوت هایی موجود است , از تفاوت های در بین این دو جور چاپ می شود به رخنه‌ دار بودن مش اشاره نمود که کاربری گوناگون را برای مش مهیا نموده است . مکان هایی که نیاز به نگهداری فروغ و روشنایی می باشند خوب تر است از چاپ مش برای این مکان ها استفاده نمود , چون چاپ مش رخنه‌ دار بوده و براحتی روشنایی را از خویش عبور داده و نور محیط را مراقبت می نماید . چاپ وینیل و چاپ مش هر دو از نظر کاربری برای محیط های تجاری و خدماتی و مکان های همگانی قابلیت و امکان مورد استعمال می‌شوند.

 

 

چاپ بنر فوری سام...
ما را در سایت چاپ بنر فوری سام دنبال می کنید

نویسنده : صدفی بازدید : 961 تاريخ : دوشنبه 13 مرداد 1399 ساعت: 21:40