تابلو فلکسی چیست و چه کابردی دارد؟ | بلاگ

تابلو فلکسی چیست و چه کابردی دارد؟

ساخت وبلاگ

همه چیز درباره ی تابلو فلکسی

روشهای تبلیغاتی :

 

این ایام که بازار تبلیغات داغ شده‌است روشهای تبلیغاتی متعددی برای معرفی کسب و عمل به‌وجود آمده است از روشهای سنتی گرفته تا روشهای اینترنتی و تبلیغات در شبکه‌های‌اجتماعی . یکی‌از پرکاربردترین روشهای تبلیغاتی برای معرفی و شناساندن مارک , ساخت و نصب تابلوهای تبلیغاتی است که بازار و رقابت داغی دارااست . یک تابلوی تبلیغاتی به طرق گوناگون ساخته می شود که هر گونه با نامهایی همچون تابلو استیل , تابلو پر رنگ , تابلو چلنیوم , تابلو کامپوزیت , تابلو نئون led , تابلو پلکسی گلاس و غیره در بازار وجود دارد و با دقت به سلایق مشتری ها این تابلوها ساخته می شود و تحت عنوان تابلو رمز در دکان یا این که تابلوهای نصب شده در معابر و خیابانها مورد استعمال قرار می‌گیرد . درین مقاله قصد داریم در زمینه‌ی یکی‌از این تابلوهای تبلیغاتی به اسم تابلو فلکسی تبلیغاتی به دعوا و مصاحبه بپردازیم :

تابلو فلکسی چه میباشد ؟

flexi board printing

تابلو فلکسی یکی تابلوهای تبلیغاتی خوشگل و مقرون به صرفه است که مشتمل بر نورپردازی هم میباشد و در ساخت تابلو فلکسی هم از حروف پر رنگ به کارگیری می شود که با تیتر تابلو فلکسی پر رنگ یاد می شود این تابلو همانند تابلو حروف پررنگ بین عوام مردم محبوبیت پیدا نموده است در واقع فلکسی یک دسته متریال تابلوهای فلکسی است . از این تابلو تحت عنوان تابلو رمز درب , تابلو فروشگاه و یا این که تبلیغات محیطی منفعت میگیرند . این تابلوها دارنده کاغذ هایی انعطاف پذیر میباشند و خواص روکش ابریشمی و پوشش کوتینگ آن‌ها سبب شده‌است در قبال اشعه خورشید و موقعیت آب و هوایی پایداری و استمرار بالایی داشته باشند .

 

تابلوهای فلکسی به صورت مکعبی , ریلی , سپری و اسکلت فلزی در بازار جانور هست ساخت تابلوهای فلکسی با پوشش فلکس است و برای فروغ آن از چراغ های فلوروسنت یا این که به عبارتی مهتابی استعمال می شود . از این تابلوها در راز در فروشگاه ها , مغازه ها , تابلوهای نصب شده در معابر و گذرگاه ها به کار گیری می شود . فلکسی هم نظیر هر تابلو دیگر از دو گونه چینی و کره ای ساخته شده شده‌است که در‌حالتی که هزینه بالایی دارید و بها تابلو فلکسی برایتان دوچندان نیست حق تقدم گزینش خویش را برروی متاع کره ای قرار دهید .

تاریخچه تابلو فلکسی :

 

عمر تابلو فلکسی حدودا به سال 1375 برمی گردد در آن زمانها این تابلو به دلیل داشتن مزیت نورپردازی محبوبیت متعددی در بازار تابلوسازی بدست آورد . طرح های تابلو فلکس به وسیله استیکر یا این که برچسب در رنگهای متعدد بر روی متریال فلکسی چسبانده می‌شد که عمل با استیکر و پباده سازی تابلو فلکس و پیاده سازی نشانه های مدنظر لوگوها کاری سخت بود که با ورود پرینترهای فلکس , استیکر منسوخ شد .

روش ساخت و نصب تابلو فلکسی :

 

فرآیند ساخت تابلو فلکسی درچند تراز تحت خلاصه می شود :

 

در تراز اولیه طرح های تابلو بوسیله طراح و با استعمال از اپلیکیشن فتوشاپ به انجام میرسد بعد از مهیا سازی طرح , آن را بر روی متریال فلکسی بوسیله دستگاه های چاپ , به چاپ می‌رسانند . در سطح سوم یک فریم که از دسته پروفیل است مهیا و فلکسی را بر روی آن سوار می نمایند . در پایانی سطح از ساخت و نصب تابلو تبلیغاتی فلکسی , نوبت به نورپردازی میرسد . روشنایی این نوع از طریق تبلیغاتی بوسیله مهتابی تامین می شود در‌این تراز نصب مهتابی بر روی ورق های گالوانیزه یا این که به عبارتی سینی مهتابی که به صورت کشویی است در فریم پروفیل جاسازی می شود و با نصب پرژکتور بر روی عمل یا این که نصب ال ای دی در پشت فعالیت نورپرازی هم به

مورد ها اصلی در ایجاد تابلو فلکسی رخ

روکشهای مورد به کار گیری در فلکس

 

این روکشها به دو صورت بر روی فعالیت نصب می گردند

 

روش نخستین سپری کلیپسی

 

روش دوم پرچی

تفاوت بنر و فلکسی :

 

صرفا تفاوت حائزاهمیت در بین بنر و فلکسی نورپردازی است در‌حالتی که در ساخت تابلو تبلیغاتی خویش نیازی به فروغ و روشنایی ندارید می‌توانید از بنر به کار گیری نمائید و فروغ مقداری نیز بوسیله پرژکتور برای آن آماده فرمائید ولی درصورتی که روشنایی برایتان اهمیت داراست می‌توانید از فلکسی چهره که بضاعت عبور روشنایی از خویش را دارااست به کارگیری نمائید .

گونه های تابلو فلکسی :

 

تابلو فلکسی رخ :

 

این گونه از تابلوسازی به شیوه فلکس از دوتا کادر تشکیل‌شده شده‌است که در کادر زیرین مهتابی که ادله نوروفروغ است بر روی ورق گالوانیزه تعبیه می شود و در قاب رو پارچه را قرار می دهند .

 

تابلوی تک کادر :

 

این تابلو از یک قاب تشکیل‌شده شده‌است که روی پارچه قرار می‌گیرد و از پرژکتور برای نوردهی آن فایده می‌برند که از نگاه هزینه نیز مقرون به صرفه خیس است .

تابلو فلکسی یکی‌از دوستداشتنی ترین تابلوهای تبلیغاتی مو جود در بازار است که تحت عنوان یکی‌از کهن ترین تابلوهای تبلیغاتی که به وسیله تابلو سازی ها مطرح شده , شناخته می شود . قبلی از آن کاسب ها برای معرفی کسب و فعالیت خویش و تحت عنوان تابلو فروشگاه از بنرها به کارگیری می کردند , البته با ترقی تکنولوژی تخت گاز جای خویش را به تابلو فلکسی دادند . تابلو فلکسی اولی تابلویی بود که شیوه ی به کار گیری از نوروفروغ در تابلوهای تبلیغاتی بوسیله آن ارائه شد . این جور تابلوها که با اعتنا به درخشندگی خویش زیبایی دیده گیری به تابلوهای فروشگاه و تابلوهای تبلیغاتی می بخشیدند , با‌گاز محبوبیت متعددی فی مابین اشخاص پیدا کردند .

 

 

کاربرد تابلو فلکسی

 

از تابلو فلکسی در مکان های تحت می توان استفاده کرد :

 

  • فروشگاه
  • مترو
  • نمایشگاه
  • تبلیغاتی شهری
  • رستوران و فست فود
  • استخر و اماکن ورزشی

 

مزایای به کار گیری از تابلو فلکسی

 

از خصوصیت های بارز تابلو فلکسی پایداری و استحکام آن است . فلکس مستعمل در تابلو به وسیله تابلوسازی نامور از مدل مرغوبی هست که سبب ساز می شود این گونه تابلو ها برعلیه روشنایی و گرمای خورشید , آب و هوای نامطلوب , بارندگی شدید , رطوبت و . . . مقاوم بوده و به راحتی در اشکال فضاهای داخلی و بیرونی از جمله راز درب فروشگاه , بلوارها و . . . قابل نصب باشند .

ز آن جایی که تبلیغات یک کدام از کلیدی ترین رکن های هر کسب و کاری است , هر شیوه و تکنولوژی جدیدی که باعث به جذب اشخاص بیشتری در آن کسب و فعالیت شود به شدت موردپسند قرار می‌گیرد , از این رو به کار گیری از تابلوهای فلکسی تحت عنوان تابلوهای تبلیغاتی در بدو ورود تکنولوژی آن به کشور ایران یعنی در سال 1375 , تحت عنوان شیوه ای نوین به‌سرعت تمامی گیر شد .

آرم تابلو فلکسی چیست؟

 

تابلو فلکسی رخ یکی‌از گونه های تابلوهایی است بوسیله تابلوسازی ها تحت عنوان تابلوی تبلیغاتی و یا این که تابلو فروشگاه مطرح شده و از ماده ای به اسم فلکس که از ریشه ی انگلیسی آن به معنای انعطاف پذیر , گرفته شده‌است ساخته می شود . تابلو فلکسی صورت یک کدام از شایسته ترین گزینش ها برای اشخاصی است که در‌پی تابلویی مقرون به صرفه می باشند .

به تابلوهایی که از پشت فروغ و روشنایی پردازی میشوند اصطلاح بک لایت ( نوروروشنایی ) اطلاق می شود , تابلو فلکسی یکی‌از این نوع تابلوهای تبلیغاتی است و روشنایی از پشت فلکس تابانده شده و جذابیت دو چندانی به‌وجود میاورد .

 

گونه های تابلو فلکسی

 

تابلو تک کادر : در تابلو فلکسی تک قاب صرفا از یک کادر فلکسی به کار گیری می شود و روشنایی پردازی از روبرو و بوسیله پروژکتور انجام قبول میکند .

چاپ بنر فوری سام...
ما را در سایت چاپ بنر فوری سام دنبال می کنید

نویسنده : صدفی بازدید : 1313 تاريخ : يکشنبه 21 ارديبهشت 1399 ساعت: 15:09